Co wywołuje arytmię serca?

Od czego robi sie arytmia serca mam 25 lat i nigdy zadnej arytmi nie mialam a od jakiegos miesiąca bardzo boli mnie przy koncu mostka i na cisniomierzu czesto wyskakuje mi arytmia czuje kiedy ją mam ponieważ zaczyna mi się ciężko oddychac przy tym serce tak jak by sie zatrzymalo i po chwili czuje takie mocne uderzenie serca czy powinnam sie tym martwić?? Dodam ze nie moge nic nosić kazdy jaki kolwiek wysiłek sprawia ze zaraz boli mnie w mostku ??

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna diagnostyka, na pewno EKG, być może badanie holter ekg i wizyta u kardiologa. Przyczyną może być stres, zaburzenia hormonalne, infekcja, inne choroby.
Pozdrawiam