Co wywołuje uczucie głosu w głosu?

Mam pewien problem, który nie daje mi spokoju od dawna. "Czuję" pewien głos. Nie słyszę go, jakby był myślami, albo ktoś za mnie myślał. Nie umiem tego nazwać. Najgorsze jest to, że każe mi robić straszne i dziwne rzeczy. Zaczęło się niewinnie, np. potrafiłam poczuć ochotę, żeby polizać gorącą żarówkę czy coś stłuc i na początku ulegałam. Teraz to każe mi krzywdzić innych. Bić po twar, wrzucać pod samochód i różne inne straszne rzeczy, żeby zobaczyć, co się stanie. Boję się, że stracę panowanie.

W tej sytuacji proszę się koniecznie zglosic do lekarza psychiatry oraz psychologa. Specjaliści zdiagnozują i zleca najlepsza formę leczenia (farmakoterapia i psychoterapia). Podobne trudności mogą wskazywać na chorobę (np schizofrenię), dlatego należy skorzystać z pomocy.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, prosze sie z tym wybrac do terapeuty poznawczo-behawioralnego i ew. psychiatry. To mogą byc natrectwa ale rownież moze to byc coś innego. Proszę to zrobić zanim sprawa sie rozwinie i ciężko będzie ją okiełznać.
W Bydgoszczy macie dobrych specjalistów. Polecam stronę www.pttpb.pl
Pozdrawiam!