Co znaczą kosmyki i krypty o zachowanej budowie?

Mogłabym prosić o przetłumaczenie wynikow histopatologicznych? 1. Mucosa duodeni. Kosmyki i krypty o zachowanej budowie. Rozproszony naciek limfoidalny w podścielisku. Pojedyncze limocyty śródnabłonkowe. 2. Mucosa antralis ventriculi. 1. Ileitis chronica lymphocytica minotis gradus. 2.3.4. Colitis chronica lymphocytica minoris gradus. Z góry dziekuje.
Lek. Tomasz Budlewski

Przewlekły stan zapalny limfocytowy błony śluzowej jelita cienkiego i grubego. Proszę koniecznie udac się do lekarza zlecającego powyzsze badanie