Colitis chronica indeterminata mediocris gradus

Witam, bardzo proszę o zrozumiałe dla laików przetłumaczenie wyników rozpoznania histopatologicznego. Opis makroskopowy 1. Wstępnica 2. Esica. Rozpoznanie histopatologiczne: 1. colitis chronica indeterminata mediocris gradus 2. Colitis chronica indeterminata minoris gradus. Pozdrawiam Anna l. 44

Małgorzata Panek

W przytoczonych opisach jest :
1/ we fragmencie z wstępnicy- zapalenie przewlekłe umiarkowanego stopnia jelita grubego o nieokreślonym charakterze
2/ we fragmencie z esicy -zapalenie przewlekłe niewielkiego stopnia jelita grubego o nieokreślonym charakterze
Proszę z wynikami badań udać się do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam