Co znaczy ból głowy w jednym miejscu?

Dzień dobry. Mam 28 lat i od jakiegoś czasu pobolewa mnie głowa, ale tylko w jednym miejscu i to ból taki krótki i gwałtowny. Raz zaboli mocniej, raz mniej. Nie raz jest kilka godzin spokoju i później znów ten ból który trwa ułamek sekundy, tak zakluje z raz lub 2 razy. Co może być przyczyną?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, Ból głowy może pojawić się z różnych przyczyn. Dość często jest on wynikiem stresu, zmęczenia, nieodpowiednich nawyków żywieniowych lub po prostu zmiany pogody. Jeżeli jednak trwa on przez dłuższy czas i przybiera na sile, może to wskazywać na poważniejszy problem neurologiczny, w związku z tym nie można go lekceważyć. Wówczas konieczna jest wizyta u lekarza neurologa, który zleci odpowiednią diagnostykę i w razie konieczności dobierze sposób leczenia.

Zazwyczaj bóle głowy dzielimy na te o charakterze pierwotnym, które mogą wystąpić w wyniku zbyt małej ilości snu, niekorzystnych warunków pogodowych lub stresujących sytuacji i są to najczęściej bóle napięciowe. Bóle głowy wtórne z kolei są wywołane przez konkretną chorobę.

Pomocna w ustaleniu przyczyny bólu głowy może być tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. Więcej na temat bólu głowy i jego przyczynach można przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy. Warto także zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne problemy: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/chroniczne-bole-glowy-zlokalizowane-w-jednym-miejscu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krotkotrwaly-i-przeszywajacy-bol-po-prawej-stronie-glowy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.