Co znaczy miąższ tarczycy w całości niejednorodny z obecnością nieregularnych obszarów?

Witam, Proszę o interpretację mojego wyniku USG. Miąższ tarczycy w całości niejednorodny z obecnością nieregularnych obszarów o obniżonej echogenicznosci wkl. do 14 x 5 mm w PP i wok. do 14 x 8 mm w PL. Ponadto w biegunie dolnym wyodrębnia się hiperechogenicze ognisko wlk. 5 mm.

Taki obraz świadczy o występowaniu wola guzowatego tarczycy o charakterze zwyrodnieniowym z licznymi przestrzeniami o zmniejszonej i zwiększonej gęstości miąższu jako następstwo nieprawidłowej przebudowy tarczycy. Co do dalszego postępowania w tym zakresie musi wypowiedzieć się endokrynolog. Być może okaże się konieczne wykonanie biopsji cienkoigłowych największych zmian w tarczycy celem pogłębienia diagnostyki.