Czy możliwy jest rak tarczycy u 65-latki?

Czy z poniższego opisu badania USG można podejrzewać nowotwór tarczycy? " Prawy płat 5,7 ml, lewy płat 9,95 ml. Cieśń tarczycy znacznie poszerzona do 12,2mm. W obu płatach tarczycy niejednorodne, zlewające się ze sobą obszary o niejednorodnym echu o wym. do 14 mm x 8 mm. W części tych zmian obszary hypoechogeniczne o cechach zmian wstecznych. Zarys obu płatów policykliczne, nieostre, TU. Ruchomość połykowa obniżona. " Dziękuję za odpowiedź.

Na pewno tak mocno zmieniona guzowato tarczyca wymaga pogłębionej diagnostyki czyli biopsji cienkoigłowej. Dopiero wynik cytologiczny po biopsji cienkoigłowej może dość dokładnie określić czym są te zmiany. Wynik USG raczej nie sugeruje procesu rozrostowego złośliwego tylko proces zwyrodnieniowy.