Centralne ognisko hypoechogeniczne w tarczycy
co oznaczają wyniki usg tarczyca mała: płat prawy V=4,8ml z centralnym ogniskiem hypoechogenicznymśrednicy 4,0mm płat lewyV=4,0 z ogniskiem hypoechogenicznym średnicy 4,8mmprzy ścianie tylnej, bliżej bieguna dolnego

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Poza zmniejszeniem objętości tarczycy, w obu płatach uwidoczniono w badaniu zmiany hypoechogeniczne, które wymagają weryfikacji histopatologicznej. Wskazane wykonanie biopsji cienkoigłowej tych zmian. Od wyniku his-pat zależeć będzie leczenie.