Co znaczy stan po przebytym złamaniu zmęczeniowym 1/3 dalszej kości piszczelowej?

Jestem biegaczką długodystansową. W lipcu ubiegłego roku złamałam przeciążeniowo prawą kość piszczelową. Mimo licznych zabiegów nadal odczuwam ból w miejscu złamania. Co może oznaczać poniższa diagnoza? Tomografia komputerowa prawego podudzia, stan po przebytym złamaniu zmęczeniowym 1/3 dalszej kości piszczelowej. W miejscu przebytej złamania w obrębie centralnej części przyśrodkowo-tylnej powierzchni kości piszczelowej widoczne niewielkie rozrzedzenie struktury kostnej szerokości 2,5 mm na zgrupowanie odcinku długości 16mm. Nie widać przerwania ciągłości warstwy korowej. Poza tym obraz kości piszczelowej w normie.

Witam serdecznie,

Jeśli jest Pani biegaczką długodystansową to złamanie przeciążeniowe podczas treningów czy zawodów, gdzie obciążenia na układ kostny są duże, się zdarza.
W opisie badania TK jest rozrzedzenie struktury kostnej. Można byłoby wykonać densytometrię (badanie gęstości kości|) celem oceny mineralizacji kości.

Pozdrawiam.