Co znaczy taki wygląd śluzu?

Dzisiaj pojawił mi sie w śluzie cieniutkie nitki z krwią jestem w 35 tc czy to normalne ??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienie pod koniec ciąży nie jest zazwyczaj obarczone żadnymi komplikacjami, nie musi też wskazywać na nic niepokojącego – po 37. tygodniu ciąży może oznaczać skracanie i rozwieranie szyjki macicy, zwiastujące rychły poród.

Być może przydatny okaże się ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-porodu.

Gdy takie plamienie pojawia się wcześniej – to jest np. w 35. tygodniu ciąży – również nie musi być powodem do obaw, ponieważ rozpulchniona i podatna na urazy śluzówka może niekiedy delikatnie krwawić. Jednak warto pamiętać, że właśnie z uwagi na ryzyko skracania i rozwierania szyjki macicy – w tym wypadku przedwczesnego – należy skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Dla uspokojenia Pani warto dodać, że jeżeli takie delikatne nitki krwi pojawiają się sporadycznie i nie przybierają formy regularnych plamień, to nie ma powodu do obaw. Z uwagi jednak na fakt, że ciąża jest wyjątkowym okresem, to nawet pozornie błahe problemy warto omówić z ginekologiem, do którego należy decyzja o ewentualnym przyspieszeniu wizyty i wykonaniu USG kontrolnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.