Czy to krwawienie ma związek z polipem szyjki macicy?

Co może oznaczać krwawienie w 6 tygodniu ciąży? Na wizycie ginekologicznej okazało się, że mam polipa szyjki macicy i dostałam luteinę. Po kilku dniach dostałam krwawienia

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jest wysoce prawdopodobne, że krwawienie ma związek z polipem. Polip szyjki macicy to częsta zmiana powstająca na tle hormonalnym. Choć nie jest to groźne, to należy polipy leczyć, choćby z uwagi na to, że powodują wydłużenie cykli i zaburzenia płodności. Plamienia lub krwawienia pojawiają się między miesiączkami lub po stosunku seksualnym (albo po badaniu ginekologicznym). Tutaj więcej informacji o polipach, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/polipy-macicy-przyczyny-powstawania-objawy-leczenie.

Natomiast nie ma pewności, że krwawienie jest związane z polipem, ponieważ nie napisała Pani nic o charakterze oraz ilości krwawienia. Proszę pamiętać, że ciąża to czas, w którym każde podejrzane plamienie, a już na pewno krwawienie, jest alarmujące i wymaga kontroli lekarskiej. Jeżeli zatem zauważy Pani, że krwawienie przybiera na sile bądź pojawiają się bóle menstruacyjne, proszę nie zwlekać z konsultacjami ginekologicznymi. Być może wskazówką dla Pani będzie ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.