Co należy robić z polipem macicy?

Lekarz na usg stwierdził polipa w macicy 7mm. Nie wiem jaki to polip. Nie zalecił nic. Czy jest to właściwe postępowanie? Nie powoduje on żadnych objawów.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ciężko jest odpowiedzieć na Pani pytanie, nie mając wiedzy, jaki to jest polip.

Polipy mogą występować w szyjce macicy (polipy szyjki macicy) bądź w jamie macicy (polip endometrialny). Bezobjawowe polipy mogą nie wymagać żadnej interwencji medycznej.

Skoro lekarz, który zdiagnozował polipa nie zalecił żadnego postępowania, to najprawdopodobniej nie widzi on takiej potrzeby. Dla pewności może Pani ponownie udać się do tego lekarza lub wybrać innego specjalistę, aby potwierdził tę diagnozę i dopytać o możliwe formy leczenia.

Więcej szczegółowych informacji na temat polipów macicy można znaleźć w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/polipy-macicy-etiologa-i-typy-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.