Co znaczy to skierowanie w 27. tc?

Witam, jestem w 27tyg ciąży i mam skierowanie do poradni diabetologicznej, w domu mierze sobie cukier i raz miałam po godzinie od zjedzenia chleba pszennego powyżej 120 ale zmieniłam na zytni i cukier mam dobry, czyli 105. Jem normalny obiad, czyli biały makaron, ziemniaki, sos ciemny itp. I cukier po godzinie poniżej 100, po zjedzeniu słodkiego ciasta, cukierków, babki cukier dobry bo 111.Nie rozumiem więc podejrzenia cukrzycy ciążowej u mnie, proszę o wytłumaczenie mi tej sytuacji.

Witaminy w ciąży

Dzień dobry,

należy się cieszyć, że została Pani skierowana do poradni diabetologicznej. Lekarz wyjaśni Pani jakich zasad należy przestrzegać, aby poziom glukozy utrzymywał się na odpowiednim poziomie.

Wizyta u diabetologa nie musi wiązać się z przyjmowaniem leków. Proszę się nie martwić i umówić się na wizytę - aby być pod odpowiednią opieką lekarską.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga