Co zrobić gdy dziecko połknie ostrą rzecz?

Witam Mam tako problem jestem w Uk. I niestety moje dzicko 5 letnie wciągnęło taka zawleczke od jajka niespodzianki plastikowa przez nos. Po 40 min zwrócił to i jestem pewna ze ona wyleciała w całości. Niestety ona miała takie 2 oste rogi. Byliśmy u lekarza bo maly juz od 5 dni placze bo goli go gardlo czuje jakas góle w przełyku. Tu okazalo sie ze ma przeciętnego migdala jakiegoś środkowego.Ale boje sie ze on nic nie chce jeść.Boi sie ze bedzie bolec pije duzo. ale jedzenia od 3 dni zero.Co robic

Dzień dobry,
uraz migdałka jest bolesny i dlatego dziecko odmawia jedzenia. Najważniejsze jest pojenie. Można próbować podawać do picia dostępne na rynku również w UK hiperkaloryczne produkty w płynie typu Medrink, Ensure czy Resource. Najważniejsze, żeby podawać je schłodzone. Dodatkowo można podawać kaszkę, kisiel, budyń -również w temperaturze pokojowej.