Co zrobić w przypadku drętwienia kolana?

Od kilku lat drętwieje mi jedno kolano. Czuję uczucie jakbym go w ogóle nie czuła. Najgorsze jest to, że niedawno wzięłam wyżej nogę a wtedy złapało mnie to co zawsze tylko sto razy mocniej. Sparaliżowało mi całą nogę. ledwo ją opuściłam na ziemię. Zaczęło wykręcać ją w srodku choć na zwenątrz nic się nie działo. O co może chodzić i gdzie powinnam się z tym udać? Prowadzę średnio aktywny tryb życia, a sytuacja zawsze dzieje się z rana, lecz po ostatnim zaczęłam się martwić (myślałam, że zaraz zostanę bez nogi, uczucie jakby każdy od środka ciągnął ją w inną stronę)...

Jedyne co mogę zaproponować to badanie ortopedyczne i ew. USG stawu kolanowego. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.