Co zrobić, żeby córka, która się okalecza zechciała się leczyć?

Witam. Mam problem z córką trzynastoletnią. Dowiedziałam się od wychowawcy że ona się okalecza. Byłam bardzo zaskoczona, jak mnie wezwani do szkoły. Rozmawiałam na temat okaleczam się z córką. Powiedziałam jej że ona musi iść ze mną do psychologa. Córka nie chce się leczyć. Co mam zrobić żeby ona chciała się leczyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko trzynastoletnie nie ma prawa decydować o sobie. To Pani decyduje, czy dziecko będzie się leczyć.

Sprawę z dzieckiem trzeba postawić jasno i zdecydowanie, ewentualnie wspólnie ustalić wybór specjalisty. Istnieje również możliwość konsultacji z psychologiem w m. zamieszkania.

Może warto umówić się na spotkanie rodzinne? Często praca całej rodziny i zaangażowanie wszystkich członków pozwala na szybsza i bardziej efektywna zmianę. Takie rozwiązanie są szczególnie polecane w przypadku dzieci i osób niepełnoletnich.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć ośrodek/psychoterapeutę zajmującego się psychoterapią rodzinną / systemową i umówić się wraz z córką na spotkanie.