Czas trawienia pokarmu u 7-latka

witam mam jeszcze jedno pytanie jak długo u 7letniego dziecka utrzymuje sie pokarm w żołądu od momętu zjedzenia do strawienia dziękuje.

Dzień dobry!
Każde jedzenie ma inny czas trawienia. Owoce opuszczą żołądek po 20-30 min, banany i suszone ok 45-60 minut. Podobny czas (około godziny) potrzebny jest na strawienie nabiału, tj.: mleko, kefir. W przypadku bardziej treściwych posiłków takich jak mięso - czas trawienia nawet 4 godziny. Pozdrawiam!