Czerwona wysypka i gorączka u 19-miesięcznego synka

Witam moj syn ma 19 miesiecy od Wczoraj ma wysypke czerwone kropki niektore lacza sie razem i ma kilka babli ktore sa plaskie i twarde. Dodam,ze mieszkam w Uk bylam dzis u lekarza ktory stwierdzil ze to infekcja wirusowa i mam podawac paracetamol. Martwie sie poniewaz syn czuje sie coraz gorzej, goraczkuje w dzien oraz w nocy i wysypka sie powieksza oraz ma nowe bable .Dodam ze syn ma katar i kaszle czasami . Bardzo sie martwie Czy cos powaznego?

witam,
trudno bez zbadania dziecka oraz podstawowych badań laboratoryjnyhc ocenić stan.
Infekcja wirusowa i paracetamol - w ciągu 7 dni powinno minąć, jeżeli rozpoznanie jest trafne,