Czerwone i swędzące plamki na skórze głowy oraz opuchnięte powieki

Myślę, że mam łojotokowe zapalenie skóry głowy ponieważ na głowie mam czerwone plamki, które strasznie swędzą do tego moje powieki również swędzą a rano są opuchnięte. Głowę myje szamponem selsun blue bo pomaga. Czy są w nim sterydy? Moge nim myć głowę wiem, że nie często. Mam 19lat. proszę o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Substancją aktywną szamponu jest disiarczek selenu. Nie ma w nim sterydów. W przypadku występowania opisanych objawów warto udać się na wizytę do specjalisty dermatologa. Po ustaleniu przyczyny dolegliwości możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.