Czerwone plamy na twarzy i szyi

witam od 5 lat borykam sie z problemem czerwonych plam na twarzy szyji i dekoldzie. Byłam juz u alergologa i zwyklego lekarza ale nic to nie dalo, Plamy nadal wyskakuja w przeroznych sytuacjach (stres, radosc , smutek) Sa to plamy bardzo gorace wiec zawsze wiem kiedy powstaja .... :( jestem kobieta musze dawac tone pudru na twarz nie moge nosic bluzek z wiekszym dekoltem poprostu nie moge zyc jak bym chciala:( prosze mi pomoc .

Mgr Agnieszka Tomaszek

Dzień dobry!

Pisze Pani o tym, że plamy pojawiają się w reakcji na różne emocje: stres, radość, smutek. Jeżeli lekarze nie są w stanie pomóc być może trzeba się będzie z tym faktem pogodzić, z tym, że po prostu już Pani tak ma. Każdy reaguje na silne emocje w różny sposób, być może Pani organizm właśnie w taki sposób. Proszę spróbować odwiedzić dermatologa, może on coś poradzi. Pomocne mogą również okazać się różne metody relaksacji, być może warto pomyśleć o jodze lub innym sposobie wyciszenia się.

Pozdrawiam!

Być może endokrynolog będzie mógł coś poradzić - skoro plamy pojawiają się w sytuacjach emocjonalnych, to w każdej z nich swój duży udział mają hormony. Być może konsultacja w tym kierunku będzie pomocna. Pozdrawiam.