Częste krwawienia miesiączkowe u 12-latki

Witam mam 12 letnią córkę ,która od czerwca br. miesiączkuje i coraz częściej ma miesiączki co 12, 16, lub 20 dni nawet ostatnio dostała co 16 dni... dosc szybko czy to normalne w jej wieku ...? Czekam na odpowiedz .

Lek. Tomasz Budlewski

MiesiacKowanie w pierwszych latach moze być bardzo rożne. Przy tak częstych miesiączkami konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa a także wykonanie podstawowych badań z krwi: morfologia, mocznik kreatynina , jonogram Cro.