Częste parcie na pęcherz moczowy w 19. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 19 tygodniu ciąży.Od 1,5 tygodnia mam większe parcie na mocz-często korzystam z wc, mimo że moczu nie oddaje dużo.Czasami odczuwam lekkie pieczenie.Dwa razy badałam mocz- azotyny,białko,glukoza,ciało ketonowe,bilirubina,urobilinogen-nieobecne.W osadzie są jednak erytrocyty świeże-w jednym wyniku 2-5,w drugim 7. Erytrocyty wyługowane 4-6, w drugim 1,50 i erytrocyty izomorficzne 6.Wizytę u ginekologa mam za dwa tygodnie,czy coś powinnam zrobić do tego czasu,czy nic się nie dzieje?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.