Częste pobudki w nocy u 10-miesięcznego dziecka

Witam. Moje 10 m-czne dziecko zaczęło budzić się w nocy częściej niż zwykle. Był okres czasu gdy budziło się tylko raz na mleko. Teraz budzi się 4x i wpada w totalną histerię gdy nie da się mu butelki z mlekiem. Martwię się bo chyba nie powinno jeść już w nocy tym bardziej tyle razy. Córka w ciągu dnia je 4-5 razy mleko (140 ml), raz dziennie obiadek z którego za wiele nie zjada i owoce . Nie chce jeść żadnych kaszek. Jest tuż po ząbkowaniu. Prawidłowo przybiera na wadze. Czy tak może być?

Milena Lubowicz

Jeżeli dziecko przybiera na wadze i rozwija się prawidłowo, to specjalnych powodów do niepokoju nie ma. Natomiast powoli należałoby ograniczać ilość posiłków nocnych, gdyż 4 butelki w nocy to naprawdę sporo. Proszę spróbować wydłużać okresy do kolejnej butelki, podając dziecku smoczek i może się uda stopniowo wyeliminować nocne pobudki.
Pozdrawiam