Mój roczny synek nie przespał spokojnie ani jednej nocy od urodzenia

Witam, rok temu urodziłam zdrowego synka. Maluch jest pogodnym, bystrym i wesołym dzieckiem i wszystko byłoby ok, gdyby nie problemy ze snem. Nie potrafi sam zasypiać, muszę go kołysać na kolanach i w dzień, i w nocy. Budzi się kilkanaście razy w nocy i płacze, wtedy biorę go na ręce i kołyszę. Czasem wystarczy smoczek lub mleko z butelki. Adaś nie lubi też sam zostawać w dzień nawet na chwilę - ciągle ktoś musi być w pobliżu, najlepiej ja. Wychowujemy go w spokojnej, normalnej atmosferze, jest kochany i przytulany, więc skąd te problemy. Bardzo proszę o pomoc, bo naprawdę te nocne pobudki mnie wykańczają.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Zachęcam do obserwowania dziecka oraz jego upodobań: kiedy najszybciej zasypia, co go wybudza, co sprawia, że śpi długo, wówczas łatwiej będzie dostosować sposoby usypiania w nocy. Dobrze jest również jest spotkać się z psychologiem dziecięcym, mającym doświadczenie w pracy z maluszkami, aby zrozumieć potrzeby dziecka i dostosować indywidualne metody postępowania z dzieckiem;)

Pozdrawiam