Czu opalanie może być szkodliwe przy bielactwie i spowodować czerniaka?

Witam. Od 30 lat mam bielactwo. Rok temu sie sparzylam na sloncu.Caly dzien na basenie bez kremu.Skora mi schodzila.Plamy bolaly.potem za 2 tyg. znowu caly dzien na sloncu. W tym roku tylko troszke. ale plamy sa wrecz rozowe. Boje sie ze grozi mi czerniak. Prosze o odopowiedz

Lek. Michał Lenard

Trudno oszacować prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworu skóry u Pani, ale z pewnością jest ono zwiększone przy bielactwie, dlatego należy unikać promieni słonecznych. Pozdrawiam!