Czy 12-latka może jeszcze urosnąć?

Dobry wieczór . Moja córka ma 12,5 lat wiek kostny 15 lat . Co to oznacza ? Mierzy 159,5 cm wzrostu. Czy jeszcze urośnie ? Miesiąc temu dostała miesiączkę , czy można czy trzeba ja opóźnić żeby urosła ? Pani endokrynolog stwierdziła ze na podanie hormonu wzrostu nie ma szans bo były by tylko skutki uboczne . Jak i co można zrobić żeby urosla ? Ile może urosnąć i czy Wogole. Mój wzrost 175 cm jeża 181

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Istnieje niestety duże prawdopodobieństwo iż jej wzrost już się nie zwiększy. Proszę pamiętać również że jest on jak najbardziej w normie.