Czy artroskopia jest konieczna tylko przy urazie?

Czy artroskopia jest konieczna TYLKO przy urazie? Nie miałem żądnego urazu po prostu jakoś tak nagle zaczęło mnie kolano boleć. Nie mogę zginać do końca bo boli mnie. 2 tygodnie temu pogorszyło się w ogóle nic nie mogłem nogą i lekarz mi 5ml płynu żółtego wyciągnął. Teraz mam tak jak przedtem, nie mogę "tylko" zginać do końca bo boli. Zbyszek

Artroskopia nie jest wskazana tylko po urazie. Do uszkodzenia wewnątrzstawowych może również dochodzić bez ewidentego jednego urazu...np. w wyniku mikrourazów czy zmian zwyrodnieniowych