Czy badanie krwi ASO pozwoli stwierdzić przewlekłe zapalenie migdałków?

Czy badanie krwi ASO pozwoli stwierdzić przewlekłe zapalenie migdałków. Byłam u dwóch laryngologów. Jeden kazał usunąć migdałki, drugi stwierdził, że są zdrowe. Dla pewności skierował mnie na badanie ASO. Dodam, że od kliku miesięcy bolą mnie stawy (reumatolog skierował mnie na konsultację laryngologiczną) oraz od wielu lat mam problemy z cerą. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Ewa

Pani Ewo, ja wiem ,ze stoi Pani na rozdrożu ponieważ jeden laryngolog ze wsi wyrokuje "USUNĄĆ" a drugi laryngolog"WYROKUJE" nie usuwać, jest Pani zdrowa. Na Pani miejscu też bym się zaniepokoił i poszedł do psychiatry lub do trzeciego laryngologa. Pani napisała do mnie czyli do trzeciego laryngologa. Proszę się pokazać do mnie jeżeli jest to możliwe bo muszę Panią zbadać i długo porozmawiać