Czy będzie konieczne usunięcie paznokcia?

Przytrzasnąłem sobie paznokcia kciuka drzwiami. Było to cztery dni temu. Trochę pobolało ale teraz dużo mniej. Palec jednak jest opuchnięty a paznkieć cały siny. W okolicach mcierzy pojawia się pod skórą trochę ropy. Czy usunąć samodzielnie tę treść ropną czy udać się do chirurga? Czy będzie konieczne usunięcie paznokcia?

Jeśli jest stan ropny, proszę iść do chirurga. Jeśli będzie potrzebny zabieg, chirurg wykona go lepiej niż Pan samodzielnie. Może też być potrzebna recepta na leki.