Czy biopsja jest bezpiecznym zabiegiem?

Witam.Mieszkam we Wloszech.Przy badaniu cytologicznym wykryto anomalie nablonka,zlecono wykonanie kolposkopii i teraz jestem skierowana na biopsje. Jesli lekarz stwierdza ze znikomy poziom ryzyka,to po co kieruje na biopsje,czy to jest bezpieczny zabieg?

Jeżeli poziom ryzyka związany z zabiegiem jest niższy od korzyści, wówczas proponuje się jego wykonanie . z pewnością lekarz to analizował i stąd propozycja. Tylko badanie histopatologoczne może być wiarygodne. Poza tym usuwanie polipów jest profilaktyką raka jelita grubego.