Czy byłam odpowiednio chroniona przed ciążą?

Przyjmuję tabletki madinette. Ostatnio po 7 dniowej przerwie miałam wziąć pierwszą tabletkę o godz 12, zamiast tego wzięłam o 20. Czy byłam odpowiednio chroniona przed ciążą w przypadku, gdy jest to pierwsza tabletka z blistra?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Tak jest Pani dalej chroniona.

Ale jeśli chce Pani przyjmować tabletki o godz 12. To proszę stopniowo zmieniać godziny przyjmowania leku.

Czyli następna tabletkę proszę wziąć o godzinie 18, kolejna o 16, aż dojdzie Pani do godziny 12.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska