Jakie jest ryzyko ciąży po ominięciu tabletki?

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 6 miesięcy. Dzisiaj powinien być 16 dzień brania tabletek, 4 dni temu zapomniałam wziąć tabletki i do tej pory nie wzięłam. 4 dni temu był też stosunek. Jaka jest szansa że jestem w ciąży ?
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Proszę podać nazwę leku?

Jeśli przerwała Pani przyjmowanie leku antykoncepcyjnego,to od dnia pominięcia tabletki nie była Pani chroniona przed ciążą.

Jest ryzyko,że mogła Pani zajść w ciążę,ale pewność można uzyskać jedynie po wykonaniu testów ciążowych z krwi, najlepiej wykonać w dniu oczekiwanej miesiączki.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska