Czy moja ochrona antykoncepcyjna została utrzymana?

W poniedziałek(11.03 wzięłam ostatnią czynną tabletkę YAZ(24 4) ,od wtorku do piątku przerwa,a w sobotę (16.03) wieczorem według schematu rozpoczęłam nowe opakowanie. Od nowego opakowania zmieniłam tylko godziny łykania tabletek z rannej 10 na 20 wieczorem. Wczoraj( czwartek 21.03) doszło do zbliżenia, czy jestem chroniona mimo przerwy w tygodniu poprzedzającym,ale poprawnego rozpoczęcia nowego opakowania? Mam do czynienia pierwszy raz z tabletkami, proszę o pomoc…
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Tak,jest Pani chroniona.

Takie postępowanie nie wpłynęło negatywnie na skuteczność antykoncepcji. Zmiana godziny przyjmowania leku od nowego opakowania jest prawidłowym postępowaniem w przypadki chęci stosowania leku o innej niż dotychczas godzinie.

Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie.

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska