Czy zrobiony test ciążowy będzie już wiarygodny?

Hej, ostatnie współżycie było 12.02. Później miałam okres 16.02 trwał długo.. z 7 dni, kolejny miał wystawiać 16.03. Zrobiłam test hcg z krwi 19.03 wynik jest mniejszy od 5, okresu nadal nie ma .Traktować go jako wiarygodny czy powtórzyć badanie?
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Ostatni stosunek miał miejsce 12.02, po czym wystąpiła "standardowa" miesiączka.

Wykonała Pani test ciążowy z krwi,który nie świadczy o ciąży.

Reasumując: miesiączką, negatywny test ciążowy, odległy termin ostatniego stosunku płciowego świadczą o braku ciąży.

Proszę zgłosić się na konsultacje ginekologiczną w celu zdiagnozowania braku miesiączki.

Test można traktować jako wiarygodny.

(Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie.

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3)

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska