Czy da się schudnąć bez picia wody?

nie lubię pić wody i czy da sie bez tego schudnąc ? , i jak najlatwiej bedzie mi schudnac. mam nie cale 160 wzrostu i warzę 64 kg .. polecisz mi jakieś cwiczzenia ? diete?cokolwiek prosze ;c juz nie moge s wytrzymac w swoim "Ciele".., Anna.

Witam! Powinna Pani pić około 2 litrów płynów dziennie. Powinna to być woda mineralna, ale również soki warzywne i owocowe, herbata. Odradzam spożywania napojów słodzonych i gazowanych. Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe do diety, to zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/ oraz kontakt pod adresem info@diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Jeżeli nie lubi Pani wody, to polecam pić ją z cytryną lub przyrządzać herbaty ziołowe. Soki i napoje to źródło cukru, który tuczy. Proponuję dietę oprzeć na warzywach i świeżych produktach, nieprzetworzonych. Jeść ryby, mięso, jaja i zdrowe tłuszcze jako dodatek do warzyw, unikać pieczywa, makaronów i produktów skrobiowych takich jak ziemniaki. Plan dnia może wyglądać tak: na śniadanie jajka z warzywami, na obiad ryba/mięso pieczone z brokułem, guacamole, ulubiona surówka, na kolację np. pasta z ryby i twarogu z ogórkami. Polecam też suplementacje tranem, który często ułatwia odchudzanie. Z ćwiczeń polecam cokolwiek co Pani lubi, byle regularnie, a jeżeli nie ma Pani pomysłu to na spalenie tkanki tłuszczowej naukowcy polecają trening HICT (do znalezienia w internecie), który można wykonywać w domu, co drugi dzień. W razie trudności proszę zgłosić się do dietetyka osobiście, to są tylko ogolne zalecenia z powodu małej liczby danych.

Picie wody jest niezbędne dla zdrowia, nie dla schudnięcia. Organizm człowieka w około 60% składa się z wody, która ulegia ciągłym przemianom i jest środowiskiem wielu reakcji zachodzących w organizmie dlatego wypijanie con. 30ml wody na kilogram masy ciała jest niezbędne.