Czy długie stosowanie maści Clotrimazolum do okolic intymnych może mieć skutki uboczne?

Witam ! Od około 4 lat stosuję maść do okolic intymnych o nazwie CLOTRIMAZOLUM GSK, nie codziennie, lecz pojedyńczo gdy akurat potrzebuję. Np. teraz gdy doskwiera mi pieczenie pochwy przed okresem. Czy tak długie stosowanie może mieć szkodliwe skutki uboczne ? Jeśli tak to jakie ? Nie znam innej maści tego typu, co była by odpowiednia, może Pan/ Pani może mi coś polecić ?

Stosowanie tej maści w sposób, jaki Pani opisuje generalnie nie szkodzi, ale problem polega Na tym, dlaczego ani jej ciągle potrzebuje - najpewniej flora pochwy nie jest do końca prawidłowa. Zbyt mała ilość dobrych bakterii przegrywa rywalizację z komórkami drożdżaków. Istnieje gama środków do uzupełniania flory, dostępnych w aptekach bez recepty, i te środki są zupełnie nieszkodliwe.