Czy dziecku w tym wieku można podać mleko bez laktozy?

Witam, czy dziecku 9msc można podać mleko bez laktozy? Takie ze sklepu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli Pani dziecko cierpi z powodu nietolerancji laktozy, to zdecydowanie powinno dostawać produkty bez laktozy, w przeciwnym wypadku nie ma to żadnego uzasadnienia. Być może zainteresuje Panią odpowiedź eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-mleko-bezlaktozowe-dla-rocznego-dziecka.

Proszę jednak pamiętać, że u niespełna rocznego dziecka warto bardzo uważnie wybierać produkty mleczne – w przypadku dziecka bez alergii warto podawać mleko krowie w niewielkich ilościach lub zrezygnować z niego całkowicie na rzecz nabiału – jogurtu, kefirów, sera białego. Z kolei dziecko z nietolerancją laktozy powinno dostawać mleko modyfikowane hipoalergiczne, a z wprowadzeniem mleka krowiego warto poczekać.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-mleko-krowie-u-dzieci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.