Czy dzień cyklu wpływa na wynik USG piersi?

Witam. 4.04 mam termin na rezonans magnetyczny piersi. Pani w rejestracji mówiła, że trzeba go robić od 1 do 11 dnia cyklu i tak mam dopasowany termin. Zawsze mam regularną miesiączkę ale teraz mi się przesunął i 4.04 to będzie 14 dzień. Czy to ma duże znaczenie? Mam stan zapalny piersi i ropnie miałam. Teraz ich na usg nie widać.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę kierowac się zaleceniami lekarza kierującego na badanie