Czy Encorton wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Czy Encorton wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych? W ulotce jest wspomniane, że tabletki mogą wzmocnić działanie sterydów, ale nie ma sytuacji odwrotnej. Na stronie spotkałam się z dwoma różnymi opiniami, przez co mam wątpliwości.

Aleksander Ropielewski

Prawdą jest, żę estrogenowe środki antykoncepcyjne wydłużają okres półtrwania encortonu, a tym samym zwiększają jego działanie i konieczna może być modyfikacja dawki.