Czy leki przeciwgrypowe osłabiają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Czy popularne leki przeciwgrypowe wpływają na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
paracetamol może obniżać działanie tabletek antykoncepcyjnych. Dotyczy to dużych dawek paracetamolu tzn. powyżej 3g. U osób z niewydolnością wątroby mniejsze dawki paracetamolu mogą osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych.
Pseudoefedryna i dekstrometorfan nie wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam