Czy gdy partner stosuje Trittico i Asertin można starać się o ciążę?

Dzień dobry, w lutym zaszłam w bliźniaczą ciąże, jednak w 8 tygodniu okazało się, że serduszka przestały bić.. miałam wykonywany zabieg. Mój mąż rozpoczął branie leków asertin i triticco. Czy możemy zacząć się starać o dziecko? Czy leki negatywne wpływają i powinniśmy zrezygnować ze starań ? Mąż ma brać leki około roku... mamy już jedno dziecko, ale obawiam się, że za rok będzie już za późno na kolejne dziecko- ja będę miała 35 a mąż 40.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przed podjęciem decyzji o staraniach o dziecko, zawsze warto udać się najpierw do specjalisty, który pomoże Państwu przebrnąć prawidłowo przez ten proces.

Leki przeciwdepresyjne, takie jak Trittico oraz Asertin mogą niestety mieć wpływ na DNA plemników, prowadząc do ich uszkodzenia, jednak nie powodują one osłabienia ich ruchliwości, ani zmniejszenia liczebności.

W związku z powyższym zaleca się odbycie konsultacji z lekarzem prowadzącym, który ustali możliwość rozpoczęcia starań o nowego członka rodziny, dodatkowo warto także wykonać badania nasienia, które ustalą obecność ewentualnych nieprawidłowości.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-po-odstawieniu-tabletek

https://parenting.pl/leki-antydepresyjne-a-plodnosc

https://portal.abczdrowie.pl/antydepresanty-a-ciaza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.