Czy guzy w miejscu intymnym to nowotory?

Witam! Mam 29 lat i jestem kobietą. Kilka miesięcy temu pojawiły się na mojej pochwie wyczuwalne guzki, bolało zanim się pojawiły, miałam je przez parę dni i znikały. Po kilku tygodniach pojawiły się znowu. Teraz od 2 miesięcy ich nie mam, ale boli mnie od tygodnia podbrzusze i jajniki, mam straszne ataki bólu, gdy ten przechodzi, wciąż czuję nacisk w tych miejscach, a od 6 dni również krwawię - krwawienie nie jest obfite. Tabletki antykoncepcyjne biorę od dwóch miesięcy po kilkumiesięcznej przerwie. Martwię się! Czy to coś naprawdę poważnego jak nowotwór!? Proszę o poradę! Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Trudno precyzyjnie ocenić bez badania, czym są spowodowane Pani dolegliwości. Nowotwór jest jednak najmniej prawdopodobną diagnozą. Nawrotowy przebieg i ostry ból wskazują raczej na infekcję - być może doszło do zakażenia wirusem opryszczki (stąd zmiany w pochwie) i/lub zakażenia bakteryjnego, które dotknęło również jajowody i jajniki (stąd ból w podbrzuszu). Powinna Pani niezwłocznie udać się do lekarza ginekologa! Nieleczone zapalenie w obrębie dróg rodnych może doprowadzić nawet do niepłodności.

Pozdrawiam serdecznie!