Czy implantacja zarodka może mieć miejsce po okresie?

Czy implantacja zarodka może zdażyć się po okresie? Moje cykle miesiączkowe trwają około 25 a 30 dni. Okres miałam normalny natomiast po okresie ból jajników. Kilka dni później całodniowe plamienie nigdy nie miałam plamien okolooulacyjnych(krew w wydzielinie) . Dodam że z mężem uprawiamy stosunki przerywane. Czy mogło dojść do implantacji tydzień po okresie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, mogło dojść do implantacji zarodka tydzień po okresie.

Podobne pytanie pojawiło się już w naszym portalu pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwa-implantacja-zarodka-zaraz-po-miesiaczce.

Implantacja zarodka może przebiegać bez żadnych objawów lub z objawami, takimi jak pojawienie się bólu lub plamienia. Często krwawienie implantacyjne mylone jest z miesiączką, jednak podczas plamienia implantacyjnego pojawia się mniejsza ilość krwi. Ponadto plamienie implantacyjne jest krótsze niż miesiączka, nie występują w nim skrzepy oraz nie pojawia się ból podbrzusza, charakterystyczny dla menstruacji. Więcej informacji o nim znajdzie Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie chroni przed zajściem w ciążę.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.