Czy moje plamienie jest związane z owulacją?

Okres mialam 12 marca do 14marca dostałam plamienia 22marca po okresie . Z obserwacji moich wynika ze to 3 dzień plamienia i plamienie jest coraz silniejszyle na podpasce pojawia sie coraz wiecej krwi bez(skrzepów)Czy jest sie czym nie pokroić? Przed okresem mialam 3dni stosunek i po okresie tez trzy dni. W trakcie plamienia tez doszło do stosunku. Nie odczuwam dodatkowo żadnego bólu a USG robione 22marca nie wykazało żadnych zmian. Czy to plamienie jest owulacyjne? Czy jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

owulacja oraz ewentualne plamienie z nią związane pojawiają się zazwyczaj w połowie cyklu miesiączkowego, ale może zdarzyć się, że termin ten się przesunie.

Ciężko stwierdzić, jaka jest przyczyna plamienia, które pojawiło się u Pani. Może to być zarówno plamienie owulacyjne, jak i implantacyjne, związane z zagnieżdżaniem zarodka. Ponadto plamienia w środku cyklu mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi, infekcjami oraz schorzeniami narządu rodnego.

W pierwszej kolejności warto wykonać test ciążowy, a następnie udać się do ginekologa, który będzie mógł powiedzieć coś więcej po zbadaniu Pani.

Inne pytania o plamienia tydzień po miesiączce umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-tydzien-po-miesiaczce, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-w-tydzien-po-miesiaczce, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-tydzien-po-miesiaczce.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.