Czy istnieje szansa na ciążę w takiej sytuacji?

Witam, chcialbym zapytac jaka jest szansa na ciąże? kochałem się z moją dziewczyną w trakcie 5 dnia okresu(był to ostatni dzień) o 1 w nocy, w trakcie wyjmowania członka prezerwatywa się zsunęła i została w pochwie, jakoś połowa prezerwatywy może troche mniej wystawała z pochwy gdzie wyciągnąłem prezerwatywe bez problemu, do wytrysku nie doszło, mam świadomość że jest prejakulat i ma w sobie plemniki, moja dziewczyna ma regularne cykle (25-28) czy mam sie czego obawiać?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety każde nieprawidłowe zastosowanie antykoncepcji, zarówno hormonalnej, jak i mechanicznej może wiązać się z zapłodnieniem. Dotyczy to także przypadku, który został przez Pana opisany – zsunięcia się prezerwatywy z członka podczas stosunku, co umożliwia dostanie się niewielkiej ilości preejakulatu, w którym zawarte są plemniki, mające zdolność przetrwania nawet około 5 dni w pochwie, skąd wędrują do jajowodu w celu połączenia się z komórką jajową, kiedy ta zostanie uwolniona. Zakładając, że do zbliżenia nie doszło w czasie dni płodnych, szanse na ciążę są mniejsze, jednak gdyby okazało się, że cykl został zaburzony, a miesiączka się nie pojawiła, Pana partnerka powinna wykonać test ciążowy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/10-zaskakujacych-sposobow-zeby-zajsc-w-ciaze

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-bez-wytrysku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.