Czy jednak jest możliwe, że mogę być w ciąży?

Współżyłam 2 dni przed okresem na poczatku marca, na drugi dzień po stosunku zażyłam escallepe. Po Robilam dwa testy ciazowe, jeden tydzien po, drugi na koniec miesiaca oby dwa wyszly na Nie. Teraz w kwietniu zaczęłam wymiotować czy moge być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

mało prawdopodobne, aby była Pani w ciąży.

Po pierwsze do zbliżenia doszło w dni niepłodne, tuż przed okresem, gdzie ryzyko zajścia w ciążę w tym czasie nie jest zbyt duże. Po drugie zastosowała Pani antykoncepcję awaryjną, która charakteryzuje się wysoką skutecznością. Po trzecie testy ciążowe wykluczają ciążę. Dla pewności może Pani oznaczyć poziom hormonu beta-HCG, aby ostatecznie wykluczyć ciążę.

Najprawdopodobniej jednak nie jest Pani w ciąży, a wymioty wystąpiły z innego powodu. Być może doszło do zatrucia pokarmowego bądź innych jednostek chorobowych, w których jednym z objawów są właśnie wymioty.

Przyczyny wystąpienia wymiotów opisane zostały w artykule pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/wymioty.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.