Czy jest jakiś symptom, który pojawia się w przypadku choroby nowotworowej?

Witam Mam kilka pytań na temat choroby nowotworowej. 1. Czy jest jakiś symptom, który pojawia się w przypadku choroby nowotworowej, która jest w wyjątkowo zaawansowanym stadium? 2. Czy jest ratunek dla osób, które mają przerzuty do OUN? Czy jest tak, że dzięki nowoczesnej medycynie da się wyleczyć osobę dotkniętą tymi przerzutami? 3. Czy to prawda, że dzieci lepiej się leczy i jest więcej przeżyć niż u nawet młodych dorosłych? czy młodych dorosłych (18-25 lat) też często da się wyleczyć czy są w gorszej sytuacji niż dzieci? 4. Czy medycyna faktycznie poszła tak do przodu, że coraz więcej ludzi da się wyleczyć? 5. Czy w przypadku guza mózgu jest coś co świadczy o tym, że guz jest wyjątkowo duży? Czy np zaburzenia pamięci i koncentracji oraz zmiana zachowania mogą sugerować, że do dopiero rozwijający się nowotwór czy to jest już późny objaw? pozdrawiam

Należałoby indywidualnie pochylić się nad przypadkiem. Trudno cokolwiek mówić na podstawie tych szczątkowych informacji