Czy jest możliwe, żebym trzy miesiące po porodzie była już w ciąży?

Jestem trzy miesiące po porodzie, nie miałam jeszcze okresu, od kilku dni mam mdłości i inne objawy wskazujące na ciążę. Rano zrobiłam test ciążowy, wyszedł dodatni. Czy jest możliwe, żebym trzy miesiące po porodzie była już w ciąży? Czy test mógł się pomylić? Czy mogę czuć się tak z innego powodu?

Witam serdecznie!
Opisywane przez Panią dolegliwości mogą być spowodowane wieloma schorzeniami. Ze względu na dodatni wynik testu ciążowego w pierwszej kolejności zalecałabym wizytę u ginekologa, który przy pomocy USG będzie mógł zweryfikować wynik testu.
Domowe testy ciążowe wyjątkowo rzadko dają dodatni wynik testu. Z kolei poziom beta HCG powinien spaść do granic nieoznaczalnych w 6 tygodni po porodzie. Wszystko wskazuje zatem na kolejną ciążę.
Pozdrawiam