Czy jest możliwość, że to jeszcze za wcześnie, aby ciąże można było zobaczyć?

Witam,
ostatnio robiłam sobie test ciążowy, który wyszedł mi pozytywnie, dlatego, że mnie bolał brzuch na dole. Jak już zrobiłam pierwszy test, mąż kupił mi drugi, aby sprawdzić, czy oby na pewno pierwszy nie kłamie, ale natychmiast pojawiły się czerwone kreseczki:)
Poszłam do lekarza. Lekarz zrobił mi USG i powiedziała, że on nie widzą ciąży i że ona może być pozamaciczna, strasznie się przestraszyłam (jestem osobą nerwową), więc wszystko biorę do siebie dosłownie. Skierował mnie na badanie HCG, powiedział, że ciąża jest na pewno, ale jej nie widać.
Czy jest możliwe, że to jest jeszcze za wcześnie, aby cokolwiek zobaczyć? Ostatni okres miałam 22 grudnia, a test robiłam 4 stycznia. Dzisiaj byłam na badaniu USG i nadal nic nie widać. Strasznie się martwię i denerwuję, dlatego, że to jest moja pierwsza ciąża i nie wiem, czego się mogę spodziewać. Czy jest możliwość, że to jeszcze za wcześnie, aby cokolwiek można było zobaczyć?

Witam serdecznie,
z terminu miesiączki wynika, że ciąża w chwili wykonania badania USG miała 3 tygodnie i 1 dzień. Natomiast pęcherzyk ciążowy w badaniu USG jest widoczny około 5 tygodnia ciąży. Zatem na jego uwidocznienie jeszcze trochę należy poczekać. Wynik badania HCG wskazuje na podobny wiek ciąży, jak wynika z daty ostatniej miesiączki.
Pozdrawiam