Brak zarodka - czy może to być ciąża pozamaciczna?
Witam. Jestem w 5 tc i mam koszmarny ból pleców. Byłam u lekarza, lekarz wykonał USG - nie zobaczył zarodka - kazał wykonać jak najszybciej badanie na hormon ciążowy. Nie chciał nic więcej powiedzieć. Powiedział, że dopiero po otrzymaniu wyniku będzie mówić coś więcej. Czy coś jest nie tak?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania
Witam!
Jeśli lekarz zdiagnozował piąty tydzień ciąży na podstawie wielkości pęcherzyka ciążowego, a jedynie nie zobaczył zarodka, to nie oznacza to jeszcze niczego złego, jest nieco za wcześnie, by można było zobaczyć zarodek.
Jeśli jednak podaje Pani wiek ciąży bazując na dacie ostatniej miesiączki, a lekarz nie widział pęcherzyka ciążowego, to może to oznaczać, że: